Kapı Hidroliği Tamiri Değişimi

Kapı hidroliği tamiri kapının kapanmasından sorumlu hidrolik cihazının taşınma, temizlik, hatalı kullanım ile bozulması sonucu tamir edilmesi, mevsimlik ayarlarının yapılması ve değiştirilmesi işlemidir. Kapı hidroliği değişimi işlemleri ustalarımız tarafından 5 yıl garantili ürünler ile yapılmaktadır.

Kapı hidroliği günlük yaşantımızda apartmanların, ofislerin, hastanelerin vb. yerlerin dış cephe kapısına koyulan günlük hayatımızı oldukça kolaylaştıran alettir. Kapı hidroliği kapının istenilen hızda istenilen güçte kapanmasını sağlar. Kapı hidrolikleri kapıyı otomatik kapattığı için kışın soğuk havanın içeri girmesini engelleyerek enerji tasarrufu sağlar. Yazın ise hidroliği kitleyerek kapının açık durmasını sağlayabilirsiniz. Hidrolik kapı yayları üzerinde 2 farklı ayar bulunur. Biri kapanma hızını diğeri sondaki kapanış hızını ayarlar. İnsanlara sertçe çarpıp yaralaya bilecek kapılar veya rüzgar etkisiyle kapanan kapıları sorununu ‘’kapı hidroliği’’ ile çözebiliriz. Kapının kilogramına bağlı olarak kale yapının boy boy kapı hidrolik sistemi bulunmaktadır. Bunlar;

 • Kale 2 nolu kapı hidroliği: 25-45 kg Kullanım yeri: Evdeki iç oda kapılarında kullanılır.
 • Kale 3 nolu kapı hidroliği: 40-65 kg Kullanım yeri: Demir kapılarda, ahşap dış kapılarda, çelik ve camlı kapılarda kullanılır.
 • Kale 4 nolu kapı hidroliği: 65-80 kg Kullanım yeri: Ağır çelik kapılarda, demir kapılar ve yangın çıkışı kapılarında kullanılır.
 • Kale 2-5 nolu kapı hidroliği: 25-120 kg
 • Kullanım yeri: Eğer kullandığınız kapının kilogramını bilmiyorsanız size için en uygun seçimdir. Diğer hidroliklere göre 2 ayar yerine 3 ayar bulunur.3. ayar kapının gücünü ayarlar. Diğer hidroliklere göre daha pahalıdır.
 • Kapı itme yayı: Bu ürünlere göre çok daha ucuzdur. Yine ayarlamaları yapılır fakat kapı yavaş kapanmaz, sert bir şekilde yerine oturur.

Kapı hidroliği ile karşılaşılan en büyük sorun kapı hidroliğinin hafif gelmesi. Kapı hidroliği hafif gelirse kapı tam kapanmaz, zor açılır ve gürültü çıkarır. Kapı hidroliği ağır gelmesi durumunda kapı sert açılır yaşlı, çocukları itip yere düşürebilir. Kapı hidrolik montajı son derece kolaydır fakat bu işi usta kişilerin yapması kapı hidroliğininizi daha uzun süre kullanmanızı sağlar. Fakat kapınız rüzgar görüyor ise hangi hidrolik yayını kullandığınız önemli değil yaz kış çalışma farkı olacaktır. Çünkü rüzgar ile birlikte kapınızın çalışma gücü normalin üzerine çıkar bu yüzden mevsim geçişlerinde kontrollerini yaptırmak önemlidir. Kapı hidroliği alırken markasına, cinsine, kalitesine dikkat edilmeli. Kapı hidroliklerinde karşılaşılan en büyük sorunlardan biri yağ boşalmasıdır. Yağı boşalan kapı hidroliği tamir edilemez yağ eklenemez. Hidroliğin hız ve fren kısmı menteşelerdedir. Eğer menteşedeki vidayı çok sıkarsanız kapınız yavaş kapanacaktır. Menteşenizi gevşetmeye başlarsanız hızlı kapanacaktır fakat bu eylem kapı kilidine zarar verir ve menteşenizi fazla gevşetirseniz vidalar yerinden çıkar ve yağ boşalır.

Kapı Hidroliği Değişimi Fiyatları


Bina Kapısı Tamiri Fiyatları malzeme fiyatı ve işçilik fiyatından oluşur. Kapınızın arızasına göre Kapı karşılığının, kapı kilidinin, kapı menteşelerinin değiştirilmesi gerekebilir. Ustalarımız göndereceğiniz arıza videosuna göre kapınızın arızasını belirler, net bir Bina Kapısı tamir ücreti hazırlar ve sizlere iletir. Belirlenen Bina Kapısı tamiri fiyatı kapınızda asla değişmez. İstanbul'un tüm ilçelerine aynı gün servis hizmeti gerçekteştirmekteyiz. Bulunduğunuz ilçenin yakınlık - uzaklığı servis ücretini etkilemez. İstanbul Bina Kapısı Tamiri Servisi'nden En uygun fiyata, en kaliteli malzemelerle, en iyi ustalıkla kapınızı tamir ettireceğinizden emin olabilirsiniz.

Servis Ücreti

100 TL
Bina Kapısı Tamir Fiyatları

Kapı Hidroliği Tamiri Nasıl Yapılır ? (Videolu Anlatım)

Bir işi yapacak ustayı seçerken işi yapabileceğinden emin olmamız gerekir. Ustanın işi yapabileceğinin en iyi göstergesi o işi defalarca başarıyla yaptığını göstermesidir. Yaptığımız yüzlerce tamir işlemini incelemek isterseniz referans listemize gözatabilirsiniz.

Referans listemizi inceleyerek kapınızın sorununa benzer yüzlerce arızayı %100 müşteri memnuniyeti ile çözdüğümüzü görebilirsiniz. Referans Listemizi incelemek için Tıklayınız.

Yüzlerce Mutlu Müşterimiz Bizi Neden Seçti ?

İstanbul Bina Kapısı Tamir Servisini seçen yüzlerce müşterinin mutlaka bir bildiği olmalı. Müşterilerimiz çok sayıda tamir firmasıyla görüştükten sonra çoğunlukla yeniden bizi aramakta ve tamir için randevu almaktalar. Bunun sebebi basit ama etkili hizmet politikasında yatıyor. En uygun fiyata, en kaliteli malzemelerle, en iyi işçilikle %100 müşteri memnuniyetini sağlamak. Peki bu memnuniyeti nasıl sağlamaya çalışıyoruz ? Sizin için apartman dış kapınızı tamir ettirirken hangi işlemleri yaptığımızı madde madde anlatmaya çalıştık.

01

Keşif Ücreti Ödemeyin

Kapınızın arızasını whatsapp üzerinden kısa bir video ile göndererek keşif ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

02

Doğru Teşhis Net Fiyat

Alanında uzman ustalarımız arızanızı inceler Net Bir Tamir Ücreti belirler. Tamir esnasında süpriz maliyetlerle karşılaşmazsınız.

03

%100 Müşteri Memnuniyeti

Bina Kapınız kaliteli malzemeler, ucuz fiyatlar 1 Yıl İşçilik Garantisi ile tamir edilir. Tamir sonrası sorun yaşamazsınız.

 • Müşterilerimiz bina kapısı arızaları için bizi aradıklarında önce kendilerinden whatsapp üzerinden sorunu anlatan kısa bir video istiyoruz. Bu sayede teknolojiden faydalanarak müşterimizin keşif ücreti ödememesini sağlıyoruz.
 • Videoyu izleyerek kapının arızası ve çözüm yolları hakkında müşterilerimize ayrıntılı bir bilgi veriyoruz.
 • Tamir için gerekli işlemleri ve tamir ücretini net bir şekilde iletiyoruz. Bu sayede müşterimiz tamir esnasında süpriz bir masrafla karşılaşmıyor.
 • Tamir ve parça değişimi işlemlerinde 5 yıl garantili en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz.
 • Tüm tamir işlemlerimizde ayrıca 1 yıl işçilik garantisi veriyoruz.